יומן פעילות - שוטף
חשש לעבירות חמורות בנוגע לבחירת משרד רו"ח לחברת בזק
30/12/2018

תנועת אומ"ץ פונה לכבוד מבקר המדינה - השופט (בדימוס) יוסף שפירא בנדון כדלקמן"

 


"בתאריך 19.12.2018 פנתה תנועת אומ"ץ  בבקשה למידע בעניין המכרז לאיתור משרד רו"ח לחברת "בזק". זאת בעקבות מידע מפורט שהגיע לתנועה, לפיה קיים חשש, לכאורה, לעבירות חמורות של הטיית מכרז, עבירות תאגידיות ופרסונליות, בנוגע למכרז הנ"ל הכרוכות בניגוד עניינים מובנה. החשוד נוגע למר שלמה רודב מי שהתמנה כיו"ר בזק, לו קשרים הדוקים לכאורה עם אחת המתמודדות במכרז, חברת רוה"ח "ארנסט אנד יאנג" (מצ"ב התלונה).

התשובה למכתבנו שקיבלה אומ"ץ מאת בזק הינה סתמית ולא עניינית. ומכאן שבזק אינה עונה לשאלות שצויינו במכתבנו. בכך בזק מחזקת חשש שגורם בחברה מנסה, לכאורה, להסתיר מאתנו פרטים בנגוד לחוק מידע קונקרטי, כדי להימנע מבדיקת העניין (מצורפות פנייתנו ותשובת בזק).

נסיבות החלפתה הפתאומית של פירמת רו"ח המתפקדת גם הן אינן ברורות.

על פי המידע שנמסר לנו, קיבלה פירמת רוה"ח "ארנסט אנד יאנג", לכאורה, אישור מאת יו"ר בזק להגיש את הצעתה בסיום המכרז, לאחר שכל המתמודדות האחרות כבר הגישו את הצעותיהן. החשש הוא שסכומי ההצעות שהגישו הפירמות המתחרות הועברו לידיעת "ארנסט אנד יאנג" כדי שתדע להציג הצעה "מנצחת", שלא כדין.

אשר על כן, תנועת אומ"ץ מבקשת לציין תוך הדגשה רבה כי האינטרס הציבורי ושלטון החוק מחייבים במקרה זה בדיקה מקיפה ויסודית של הליך המכרז וספיחיו מראשיתו."


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.