פרוייקט חינוכי
 • התכנית החינוכית של אומ"ץ צוברת תאוצה - מאת פליצ'ה פלד (01/2016):
 • בראשית שנת 2015 החלה פריצת הדרך המשמעותית ביישום התכנית החינוכית של אומ"ץ שהחלה להשתלב במסגרת הלימודים הסדירים בבתי הספר העל יסודיים במסגרת שעורי האזרחות ברחבי המדינה.
 • אני שמח ליידע אתכם כי בשנת הלימודים החדשה תורחב התכנית באופן הדרגצתי בפריסה ארצית, במטרה לשלב ולהפעיל יותר ויותר בתי ספר לביצוע לימודים רציפים ומסיבים, זאת עפ"י תכנון מובנה תוך דביקות והתמדה, בשיתוף מתואם ומלא עם מנהלי בתי הספר, ראשי אגפי החינוך בעיריות ובמשרד החינוך.
 • במסגרת הצוות החינוכי של אומ"ץ, הגענו למסקנה כי יכולת חינוכית איכותית ורעיונות חינוכיים פורצי דרך, מחייבים הקמה מתוך שילוב של מסגרות פרקליטות שבתוכן הם יכולים להתקיים ולהיות רלוונטים תמיד, ולכך כוונו לאורך כל הדרך למימוש.
 • התכנית החינוכית שאושרה ע"י משרד החינוך,מיועדת לבתי הספר תיכוניים ומבקשת להציב את תופעת השחיתות השלטונית בקדמת הבמה החינוכית, ובכך לגרום שנוער בגילאי בית הספר התיכון יהיה מודע לנושא, להשלכותיו על התרבות השלטונית ועל ערכי הדמוקרטיה, ומכאן גם ירצה לקחת חלק פעיל כאזרח וכתושב המדינה, בשמירה על יושר וטוהר המידות ברבדים הושנים של השלטון.
 • מטרת התכנית לעודד בני נוער להיות מודעים לתופעת השחיתות הציבורית-שלטונית ולהיאבק בה ע"י הגבת המודעות להשלכותיה ההרסניות על כלל החברה בישראל. ללמוד על הדרכים הפתוחות בפני יחידים וארגונים חוץ-שלטוניים, על מנת לפעול לביעורה ומיגורה של השחיתות הציבורית.
 • התכנית יצאה לאור באמצעות חוברת המפרטת באופן מקצועי ודידקטי את החומר הלימודי תחת התכותרת "שחיתות שלטונית בישראל". כמו כן ניתן לעיין בתכנית באתר תנועת אומ"ץ ובגוגל.
 • התכנית החינוכית היא תולדה שלעיון, יוזמה וחזון אשר הצריכו מאמצים עצומים של ארגון, סובלנות, שאר רוח, מקצועיות, יצירה, יכולת ניווט ותיאום בין הגורמים החינוכיים השונים, יצירת קשר הדוק עם בעלי תפקידים מקבילים במשרד החינוך, עקב חילופי גברי מול שתי ממשלות.
 • בתפקידי כיו"ר ועדת ההיגוי של הפרויקט החיוכי הייתה לי זכות גדולה להיות שותף ליצירת התשתית במגעים עם אנשי משרד החינוך, ראשי ערים ומנהלי מחלקות חינוך עירוניות שבהן נטלו חלק גם יו"ר הנהלת התנועה, אריה אבנרי וחברי הנהלת התנועה ד"ר רן כוחן ואון סבר. יעמדו כולם על הברכה.
 • בהזדמנות זו אני מבקש להעלות פעם נוספת את זכרו של חברנו המנוח ד"ר שלמה צחר, לשעבר מפקח בכיר במשרד החינוך, שהניח את היסודות של הפרויקט החינוכי. תרומתו לא תסולא בפז.
 • אנו תקווה שהתכנית, שהינה בגוון חינוכי יחודי מסוג של פורצת דרך, תהפוך למותג מוביל בשעורי האזרחות בקרב בני הנוער.
 • לסיום, אני מבקש להודות לכל החברים שעשו רבות לסיוע בקידום ומימוש התכנית, בעיקר ליו"ר הנהלת התנועה, אריה אבנרי אשר נרתם באופן מסיבי ומשמעותי לזירוז קידומה, לד"ר רן כוחן, חבר הנהלת אומ"ץ והוועדה החינוכית, אשר השקיע רבות מכישרונו ומזמנו לכתבית התכנית ולקידום הוצאתה לאור, לאון סבר, חבר הוועדה החינוכית אשר נטל חלק משמעותי ביותר בכל שלבי התכנית. תודה אחרונה לד"ר דב אורבך ולדויד ביתן מהנהלת הרשת החינוכית עתיד, בפתחה לנו את דלתות כיתותיה להתנעת התכנית החינוכית.

 


עמותת אומ"ץ הנלחמת נגד שחיתות תפעל גם בזירת בתי הספר ותלמד על מנהל תקין. "הם לא ייבחנו, אך אנו מצפים שהם יעמדו במבחן המעשי. (מהתקשורת האלקטרונית חדשות nrg)

הפרויקט החינוכי הענק של אומ"ץ יוצא לדרך - 10/12/2009 

שעור בשחיתות - קטע מעיתון מעריב - דצמבר 2009

 

 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.