יומן פעילות - שוטף
התנגדותה הנחרצת של אומ"ץ להרחבת פיסקת ההתגברות לחוקי היסוד
07/11/2018

תנועת אומ"ץ פונה במכתב ליו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר, מר משה כחלון מביעה בפניו את התנגדותה הנחרצת להרחבת פיסקת ההגבלה לחוקי היסוד, שתאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוקים הקשורים לזכויות אדם וליברליזם על אף שנפסלו בבג"ץ.

 

אומ"ץ רואה ביוזמה זאת "קו פרשת המים" שמעמידה אותנו על ספו של "מדרון חלקלק" שיאפשר לכנסת לעשות ככל העולה על רוחה ללא ביקורת שיפוטית המתחייבת ממהותו ומהתנהלותו של משטר דמוקרטי.

 

במצב דברים זה יחצה, חלילה, הגבול השברירי ממילא שמגן על הדמוקרטיה מגחמות ואינטרסים פוליטיים המגובים, לכאורה, בהחלטות הרוב ועלולים להרסה. 

 

תנועת אומ"ץ זוכרת לטובה את עמידתו האיתנה לצד הדמוקרטיה, שבאה לידי ביטוי בהתנגדותך בעבר לפסקת הגבלה רחבה וגורפת. כעת, אנו ניצבים שוב וביתר שאת בפני האמת העירומה. כניעה עיוורת לרוב הקואליציוני העולה לאור הצעת חוק ע"י נציג מפלגה זו או אחרת תוביל אותנו, לדאבוננו, אל דרך שאין ממנה חזרה לדמוקרטיה אמתית. אם יעבור החוק, כפי שמצפים יוזמיו, יישאר מהדמוקרטיה רק השם.

 

אומ"ץ קוראת לכבוד השר להתגייס שוב כבעבר ביתר שאת, להדוף את יוזמת חקיקה בעייתית זאת הפוגעת באופי הדמוקרטי.
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.