יומן פעילות - שוטף
חיזור מייאש ומתסכל אחר תורים לשירותים רפואיים ומימושם
07/11/2018

תנועת אומ"ץ  פנתה לסגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן לטפל בדחיפות בעניין התנהלות בעייתית מייאשת ומתסכלת של קופות החולים האמורות לספק שירותים רפואיים מגוונים מהם חשובים ביותר שדחיפותם משמעותית לבריאותם ולרווחתם של המטופלים. בפועל חלק משירותים אלה לא זו בלבד שאינם מסופקים בתוך זמן סביר, אלא שלעיתים לא ניתן לקבוע אליהם תור.

כך לדוגמה ניסיונות לקבוע תור לרופא מומחה בתחום מסוים, נענה ע"י המוקדניות ש"היומנים" כבר מלאים לחודש זה ואילו לחודש הבא והלאה, "היומנים" טרם נפתחו. "סיפורי היומנים" הפך להיות רעה חולה, לנוכח חוסר האונים של החולה הנזקק לעיתים בדחיפות לשירות רפואי הנחסם ע"י "היומנים" הסגורים ואלו שטרם נפתחו.

דוגמה נוספת לאירוע נקודתי- גב' X (שמה שמור במשרד אומ"ץ) ניסתה ביום ב' 5.11.18 לקבוע תור לבדיקת אולטרה סאונד שד. היא פנתה בטלפון למכון ממוגרפיה ב"ממוגרף", בבית רמז, נתניה.
במענה הקולי בטלפון, נמסר כי המכון פתוח מ- 08:00. עוד נמסר במענה הטלפוני כי הצוות עסוק, אין מענה ואין להשאיר הודעות.

גב' X לא נואשה ופנתה למשרד הממוגרפיה בבי"ח מאיר בכפר סבא שאמור לפעול בימים א'-ה' בשעות  
08:00 -10:00 ו- 13:00-15:00. למרבה ההפתעה והאכזבה, גם כאן קידמה את פניה הודעת מכשיר הטלפון שאין תשובה מכיוון שהצוות עסוק ואין להשאיר הודעות.

אכן חיזור מייאש אחר תורים, שירותים חשובים, קיימים, אך כנראה שאין גורם מצד הרגולציה שמפקח על מימושם וזמינותם ולו באמצעות בדיקות אקראיות מעת לעת.

אומ"ץ מבקשת התייחסותו לנושא חשוב זה.
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.