יומן פעילות - שוטף
חשש לשחיתות בעניין מנהל בית העלמין באופקים
30/07/2018

פליצ'ה פלד, יו"ר תנועת אומ"ץ ועו"ד עמית עוז, חבר הצוות המשפטי פונים לראש ענף חקירות, מחוז דרום במשטרת ישראל, נצ"מ גבי דדון

בנושא - חשש לשחיתות בעניין מנהל בית העלמין באופקי. להלן נוסח המכתב שהעתקו נשלח גם למבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא.

 

תנועת אומ"ץ פונה לכבוד ניצב משנה גבי דדון בבקשה לבדוק מידע שהגיע אלינו לפיו מנהל בית העלמין ושותפו, נושא הדרשות בבית העלמין, מקבלים עמלות שלא כדין עבור מצבות לנפטרים ונחשדים בשחיתות.

 

המדובר, לכאורה, בהפניית משפחות נפטרים אך ורק לקבלני מצבות מסוימים המשלמים כספים למנהל בית העלמין ושותפו.

 

קבלני מצבות, המסרבים לשתף פעולה עם הנוהל הפסול שמכתיב מנהל בית העלמין ולא משלמים "דמי תיווך" לו ולשותפו, מאבדים מיד את מקור פרנסתם. בנוסף הם סובלים מהתנכלויות קשות, שלפי הנמסר לנו כללו כליאת שווא בשטח בית העלמין, דרישה להפקדת ערבות כתנאי לכניסה לבית העלמין, וסילוק פרסומות של אותם קבלנים "סרבנים". 

 

מעבר לשלל העבירות הפליליות הגלומות במעשים אלה, לכאורה, יש בהם משום פגיעה בחופש העיסוק, הפרה מנוהל העסקת עובדי ציבור ועבירות על חוקי המס.

 

תנועת אומ"ץ מבקשת לפעול בדחיפות לבדיקת החשדות ולעקירת הנגע מן השורש, במקרה הצורך.
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.