יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ פונה לרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות לערוך טיפול שורש דחוף במצוקת החולים והאלימות כנגד הצוות הרפואי
07/08/2018

להלן פניית ד"ר משה גורדון, יו"ר הצוות הרפואי של אומ"ץ בנושא הנ"ל:

 

"רבות נכתב אודות המחסור החמור ברופאים, באחיות ובצוותים רפואיים אחרים וכן אודות המחסור החמור בחדרי אשפוז ובמיטות. מדינה מודרנית המתגאה בצדק בכלכלתה, הזוכה לדרוג אשראי משתפר ומאידך גיסא, מתנהלת במערכות רפואה כמעט כמו מדינת עולם שלישי.

 

סמליה של מצוקה זו אינם רק ב"זקנה המאושפזת בפרוזדור", וברמיסת כבוד האדם אלא גם בקביעת תורים דחופים למועדים בלתי סבירים שאין בהם כדי לענות על צרכי רפואה מיידית נדרשת ועל בעיות אקוטיות קשות.

 

מצוקה זו לצערנו, מתפרצת לאחרונה באלימות ההולכת מתרבה וגדלה בחומרתה כנגד צוותים רפואיים. אלו שאמורים לספק מזור בתוך זמן סביר ואינם עושים זאת כיון שאין בידם הכלים, הזמן וכוח האדם המספיק וכתוצאה מכך גם הסבלנות, הן בקופות החולים והן בבתי החולים.

 

הציבור המשלם כ- 40% מהוצאות המדינה על בריאות (לעומת רק 25% במדינות ה-O.E.C.D ), חש בתסכול ובמידה רבה בחוסר סבלנות ובכעס מתפרץ, כך שלצערנו, מכאן הדרך לאלימות לעיתים קצרה מאוד.

 

במידה שהבעיה לא תיפתר או תצומצם, במידה רבה, מאבטחים ושוטרים בחדרי המיון ובמחלקות הרפואיות לא יועילו, כפי ששביתות של אחיות לא יצמצמו את התופעה, הלבה תמשיך לצערנו, לבעבע ולהתפרץ.

 

נא ראה פנייתנו זו אליך לטיפול בסדר עדיפות גבוה ביותר."
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.