יומן פעילות - שוטף
התנגדותה של אומץ להצעת החוק של ח"כ אמסלם על הגבלת זכות הערעור של הפרקליטות
24/05/2018

להלן נוסח מכתבם של יו"ר התנועה, פליצ'ה פלד ויו"ר הנהלת מחוז הצפון עו"ד אריה אבריאל, ליועץ המשפטי לממשלה:

 

1.    "אומץ" מודיעה כי היא מתנגדת בתוקף להצעת החוק החדשה של חבר הכנסת דוד אמסלם לפיה הפרקליטות לא תוכל לערער על פסקי דין שניתנו בעבירות פליליות שעונשן מתחת ל- 10 שנות מאסר בהן עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות רכוש.

2.    ח"כ אמסלם מנמק את הצעת החוק בכך ש"מדינה מוסרית לא צריכה לרדוף אזרח שקיבל עונש קל לטעמה " ובהצעת החוק שלו מציע ח"כ אמסלם שזכות הערעור תינתן רק לנאשם.

3.    מדובר בהצעת חוק שאינה עומדת בשום סטנדרט של הגיון ולא מקובלת בעולם המשפטי של אף מדינה נאורה.
 
4.    משמעות הצעת החוק הינה, שאם לדוגמא שופט ירשיע אדם בעבירת קבלת שוחד של מיליון שקל ויגזור על הנאשם קנס של 1000 ₪ , לא תוכל הפרקליטות לערער על פסק דין מגוחך שכזה וזאת בשעה שרמת הענישה המקובלת כיום על בתי המשפט בעבירה שכזו הינה של מספר רב של שנות מאסר בפועל.

5.    משמעות הצעתו הנ"ל של חבר הכנסת אמסלם הינה לשלול מבתי המשפט לערעורים את הזכות לבקר את פסיקת הערכאה הנמוכה יותר גם באותם מקרים קיצוניים של פסיקה הנוגדת כל הגיון וסבירות.
 
6.    "אומץ" נלחמת בשחיתות הציבורית והשלטונית , וקבלת חוק באופן המוצע ע"י ח"כ אמסלם, תהווה פגיעה אנושה במאבק כנגד השחיתות הציבורית והשלטונית ולכן נבקשך להתנגד בתקיפות למהלך ההזוי החדש של ח"כ אמסלם.
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.