יומן פעילות - שוטף
אי סדרים במשרד התרבות
14/05/2018

תנועת אומ"ץ רואה בחומרה את התנהלות קרנות הקולנוע והעלמת העין מצד מועצת הקולנוע ולכן היא פונה למבקר המדינה במכתב בנושא - אי סדרים במשרד התרבות, כדלקמן:

 

בחודש אפריל 2017 מינתה שרת התרבות, מירי רגב, ועדה לבדיקת התנהלות קרנות הקולנוע. מטיוטת מסקנות הוועדה אשר הגיעה לידינו, עולה שהוועדה גילתה כשל חמור בהתנהלות הקרנות:חרף החובה החלה עלין לבחון את התסריטים המוגשים להן באמצעות לקטורים, בפועל נוהגות הקרנות לחלק את הכספים לפי שיקול דעת אישי וסובייקטיבי של מנהלי הקרנות. מן הטיוטה עולה כי מדובר בתופעה המקיפה את רובה המוחלט של התעשייה.

 

ביום 1.5.2018, החליטה מועצת הקולנוע, גוף האמון על חלוקת כספי הקולנוע בין הקרנות השונות, להעביר לקרנות סך 80 מיליון ש"ח. זאת על אף שהממצאים החמורים שתוארו לעיל כבר היו בידי משרד התרבות, על אף ששלושה מבין חברי המועצה הם גם חברי הוועדה המודעים באופן אישי לממצאיה (פרופ' דוד אלכסנדר, עו"ד ליאור גלבוע וד"ר דבורה הנדלר).


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.