יומן פעילות - שוטף
בדיקת השפעות פולטיות על גופי השידור
26/04/2018

 

יו"ר תנועת אומ"ץ פליצ'ה פלד פונה למבקר המדינה, כבוד השופט בדימוס יוסף שפירא כדלקמן:

 

"בעתון 'דה מרקר' מיום 22.4.18 התפרסם כי משרדכם החל בבדיקה מקיפה של ההשפעות של הדרגים הפוליטיים לרבות מינויים פוליטיים בגופי השידור.

א.    אנו מבקשים לברך על בדיקתכם זו ולחזק את ידיכם בעניין זה. אין לנו ספק כי מדובר ברעה חולה נמשכת אשר טיפול יסודי בה הינו חיוני לקיומה של תקשורת חופשית ומקצועית ולעצם קיומה של דמוקרטיה במדינת ישראל.

ב.    בידינו מידע אשר ראוי גם אותו לבדוק ולחקור במסגרת בדיקתכם זו, אשר טרם התפרסם עד כה, המצביע על השתלטותם של שיקולים פוליטיים זרים בהליכי מינוי מרכזיים ביותר במערכת השידורים הציבורית. מינויים בלתי מקצועיים משיקולים זרים לא רק שהינם פסולים מבחינה ציבורית כשלעצמם, ופוגעים באמינותו של השירות הציבורי ככלל - הם גם מולידים ניהול כושל, גורמים לבזבוז כספי ציבור, פוגעים ביכולת תפקודו והתנהלותו של ארגון השידור ויוצרים תלות מנהלי השידור הציבורי בדרג הפוליטי הממונה עליהם. 
ככל שתחליטו לבדוק את המידע שבידינו נשמח להעמידו לרשותכם."


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.