יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ מבקשת לפסול את מינוי ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים
05/03/2018

תנועת אומ"ץ  קוראת לשר בטחון הפנים וליועמ"ש לממשלה לפסול את מועמדותו של ניצב [בדימ.] משה [צ'יקו] אדרי לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים אשר פרש מהמשטרה לאחר שקידומו נעצר בשל הערה פיקודית שנרשמה לחובתו עקב חלקו כמפקד המחוז במחדלי יום הגאווה בירושלים בו נרצחה הנערה שירה בנקי ז"ל.

נזכיר, כי ניצב בדימ. אריה עמית, קרא אז, בפומבי, לסיום שירותו במשטרת ישראל. 
כזכור, מינתה המשטרה ועדת בדיקה מטעמה בתגובה למחדלי אותו יום  ומסקנות הועדה הובילו להדחה בפועל של שישה קצינים ושוטרים . ניצב אדרי המשיך לשרת במשטרה, גם לאחר המחדל הנוראי  בתפקיד מפקד מחוז תל אביב ולאחר מכן פרש מהמשטרה כשקידומו  נחסם בפועל  לתפקיד המפכ"ל בעקבות אותה הערה פיקודית שנרשמה לחובתו.

אין הדעת סובלת כי מי  אשר קידומו נבלם במשטרה עקב מחדל חמור שלו היה שותף, יקודם במסלול מקביל ,לתפקיד בכיר יותר משכיהן בו  ערב האירוע שנרשם לחובתו. 
במצב דברים זה חובה  על היושר הציבורי והמנהל התקין לגבור מעל כל שיקול אחר.
אשר על כן תנועת אומ"ץ קוראת לבטל לאלתר את מועמדותו של ניצב בדימוס משה אדרי לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים.

הח"מ מבקש להעביר את עותק בקשתנו זו לידיעת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה   שבראשות שופט בדימוס על מנת תבחן את התנגדותנו. 

כמו כן, צורפה לפנייה זו אליהם כתבת תחקיר של עיתון "הארץ" כתבה מיום 26.6.15 המדברת בעד עצמה והמתייחסת גם לניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי, ולמיוחס לו, לכאורה.

דברים חמורים אלו, לא נבדקו ולא נבחנו עד היום, והנה הזמן והמקום להביאם בפני הועדה הנכבדה, לבדיקה ולבחינה, כדבעי, למן המסד ועד לטפחות, ואם וצריך, אף מבחן הפוליגרף, על השאלות הרלוונטיות הצריכות לעניין – הכל -  לאור המיוחס בתחקיר המובא בצרופה. 
 
בקשתה של אומ"ץ מתגבשת לאור הדברים משום וכדי לפסול מועמדותו של ניצב בדימ. צ'יקו אדרי ולבחון מועמדים אחרים, ראויים לתפקיד.
 


לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 לבונטין 12, ת.ד. 191 תל אביב מיקוד 61001
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: רות כהן, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.