יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ ביקשה משרת המשפטים לשקול אפשרות למנות בכירים מהאקדמיה שיבדקו את קבלת ההחלטה לסגור את תיק ליברמן
14/12/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל שרת המשפטים כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
לפני כמה ימים פורסמו בכלי התקשורת האשמות כבדות של עו"ד אביה אלף שניהלה מטעם הפרקליטות את תיקו המרכזי של שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, כלפי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.
בין השאר טענה עו"ד אלף כי לאורך כל הטיפול בתיק היא חשה שיש כוונה ברורה שלא להעמיד את ליברמן לדין על שורה של עבירות פליליות חמורות שהוא ביצע במהלך השנים מחו"ל וחלקן כאשר כיהן כאיש ציבור (עבירות אלו פורטו בהרחבה בטיוטה של כתב האישום שעו"ד אלף הכינה נגדו).
עו"ד אלף מאשימה את היועץ המשפטי לממשלה שהוא חשב ופעל לאורך כל התקופה כסנגורו של ליברמן ולא כתובע ראשי של המדינה. דבר זה בא לידי ביטוי הן בדרך ניהול של עבודת הצוות המקצועי והן בגישה הכללית שהיה בה מעין הכוונה לכיוון אי הגשת כתב האישום.
עלינו לציין שחומר הראיות שגובשו במשך השנים כלפי ליברמן הוכיחו שמדובר באחת מפרשיות השחיתות הציבורית החמורות שהיו אי פעם בישראל.
ההחלטה לסגור את התיק ולא להביאו לפני בית המשפט היתה לדעת אומ"ץ  שגויה והעניק גושפנקה לשחיתות השלטונית וגרמה לשחיקה נוספת באימון הציבור במערכת אכיפת החוק ובצדק לכל. אזרחי המדינה הבינו שיש אנשי ציבור בכירים שמעל לחוק.
עו"ד אלף טוענת עוד שפרקליט המדינה לשעבר, עו"ד משה לדור, לא הגיש לה את הגיבוי הנדרש ועל כך אנו מצרים.
תנועת אומ"ץ  לא עמדה מנגד והגישה בשעתו עתירה נגד החלטתו השגויה של היועץ המשפטי לממשלה. לצערנו, נתבקשנו למשוך את העתירה ע"י הבג"ץ ונענינו בחרוק שן.
אנו אמנם מודעים לכך שהבג"ץ מתערב בהחלטות היועץ המשפטי לעיתים נדירות, אבל האמנו לתומנו שמקרה חמור זה יזכה להחלטה שונה.
דבריה של הפרקליטה הבכירה, עו"ד אלף נאמרו אמנם כשלוש שנים אחרי סגירת התיק אבל הם מהדהדים ומחלחלים וממשיכים לפגוע בשלטון החוק.
אומ"ץ  פונה אליך בבקשה לשקול אפשרות למנות צוות משפטנים בכירים מהאקדמיה שיבדקו את תהליך קבלת ההחלטה לסגור את התיק ויפרסמו את מסקנותיהם למען נדע כי אמנם היועץ המשפטי פעל כנדרש.

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.