יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ ביקשה מהיועץ המשפטי לממשל לפרסם השיחות בפרשת הרפז בשם העיקרון של זכות הציבור לדעת
18/08/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל היועץ המשפטי לממשלה כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
בעקבות חידוש הדיון הציבורי סביב פרשת מסמך גלנט בשאלת סגירת תיקו של הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במיל, גבי אשכנזי, מוצאת תנועת אומ"ץ לנכון לפנות אליך בכמה בקשות שהן תולדה של טיפולה הממושך בפרשה זו.
אנו פונים אליך בבקשה להגיש באיחור רב כתב אישום פלילי נגד סא"ל בועז הרפז בגין זיוף "מסמך גלנט" ועבירות פליליות נוספות שבהן הוא הודה בעבר.
בשעתו התחייבת להגיש בפני מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, כתב אישום נגד הרפז ועד כה לא מילאת את הבטחתך.
בכלי התקשורת נאמר באחרונה, בראיונות עם גיבוי הפרשה, שמצויות עדיין קלטות שונות שלא הוטל עליהן חסיון ושלא פורסמו עד כה ברבים.
אומ"ץ סבורה שבשם העיקרון של זכות הציבור לדעת יש מקום לפרסם את תוכן הקלטות הללו בהקדם עוד לפני שתיפול הכרעתך הסופית באם להעמיד את אשכנזי לדין או לא.
כידוע, התנהלו שיחות טלפון סודיות בין נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס לבין גבי אשכנזי בתקופת כהונתו של אשכנזי כרמטכ"ל, שהיו בהם חומרים רבים שצריכים לעניין את אזרחי המדינה ומשום מה לא פורסמו עד היום תוכנן של השיחות הללו.
אומ"ץ פונה אליך בבקשה שתפעל לפרסום השיחות.

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.