יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ ביקשה מראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע תהליך פיצול תפקיד היועץ המשפטי
06/08/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל ראש הממשלה בנימין נתניהו כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
עפ"י פרסומים בכלי התקשורת יש בכוונתה של שרת המשפטים, איילת שקד, לפעול לפיצול מוסד היועץ המשפטי לממשלה לקראת מינויו של יועץ משפטי לממשלה חדש בראשית שנת 2016.
עמדת אומ"ץ  שהובאה לידיעתך בעבר היא שיש למנוע את תהליך הפיצול הנ"ל שעלול לשחוק את מעמדו של היועץ ולמנוע ממנו לבצע את תפקידו כראוי.
אנו רואים חשיבות מרבית לביצור מעמדו של היועץ המשפטי לממשלה ושמירת אי-תלותו ושימור אמון הציבור ביושרתו של מוסד היועץ המשפטי לממשלה, ומתנגדים ליוזמה לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לשניים. אנו סבורים, כי שימור אמון הציבור ביושרתו של מוסד היועץ, תלוי בכך שהתפקיד לא ייהפך למעין יועץ לשרי הממשלה שהנחיותיו בלתי מחייבות, כפי שעלה מתזכיר הצעת "חוק היועץ המשפטי לממשלה והתובע הכללי (הפרדת סמכויות, מינוי, כהונה והוראות שונות)".
אומ"ץ  פונה אליך בבקשה למנוע את תהליך הפיצול ומתריעה מפני קבלת החלטה מהפכנית ומרחיקת לכת בדרך חפוזה משיקולים שעדיין לא הובהרו די הצורך.
העתק:
שרת המשפטים איילת שקד.

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.