יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ פנתה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, לניצב בנצי סאו מ"מ המפכ"ל ולמבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא בבקשה להשעות לאלתר שלושה קצינים עד לסיום הליך הבדיקה של מחדלי אירוע הדקירה בירושלים.
02/08/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל השר לביטחון פנים, מ"מ המפכ"ל ומבקר המדינה כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
החלטתך למנות ועדת בדיקה פנימית של המשטרה לבחינת התנהלות המשטרה בפרשת הדקירה בירושלים על ידי האסיר המשוחרר ישי שליסל, אינה מקובלת על אומ"ץ .
בכל הכבוד, קשה לאומ"ץ להשלים עם מינוי סמפכ"ל משטרה שפרש זה לא מכבר, משהוא מכיר היטב, באופן אישי, את מכלול הקצינים אותם הוא אמור לבקר.
נראה לנו שיש למנות ועדה חיצונית, בלתי תלויה, נטולת משוא פנים ופניות ולהשעות כבר כעת, מתפקיד, את צמרת פיקוד משטרת מחוז ירושלים, זאת עד לברור המחדלים ולפרסום הממצאים.
העובדות החמורות מדברות בעד עצמן.
העובדה, כי נכחו במקום עשרות שוטרים  אינה מעלה ואינה מורידה מהמחדל החמור של המשטרה על שלא נקטה צעדים מוקדמים לפיקוח על תנועותיו של שליסל זה שדקר בעבר את בני הקהילה הגאה  ושוחרר באחרונה ממאסר ממושך.
כך, למשל, היה הכרח לעקוב ולהתחקות אחרי האיש יום/יומיים לפני האירוע, לבצע עליו חיפוש, לזמנו לתחנת משטרה וכיו"ב פעולות אלמנטאריות.
בכל הכבוד, מצאנו כאן אדישות, עצימת עיניים וחובבנות של ממש.
שליסל המשיך להכריז בכתב ובעל פה מיד אחרי שחרורו כי לא יחדל מלפגוע באנשי הקהילה הגאה והיה אמור להיות יעד מודיעיני מפוקח למן צאתו ממאסר, בכלל, ובימים שלפני מצעד הגאווה, בפרט.
אך ברור הוא כי האחראים למחדל הנוראי – במשטרת מחוז ירושלים הינם:
ניצב משה [צי'קו] אדרי, ממ"ז ירושלים, תת - ניצב גיא ניר – אש חטיבת המודיעין במטה הארצי ונצ"מ מוטי שיף, קצין אח"מ מחוז ירושלים.
אנו תובעים להשעות לאלתר את שלושת הקצינים הבכירים הנ"ל עד לסיום הליך הבדיקה המקצועי הבלתי תלוי.
 

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.