יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ מבקשת מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להפעיל את סמכותו המוסרית בנושא שכרם של חברי הכנסת
16/07/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל יו"ר הכנסת כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
וועדת הכנסת בהרכב חלקי דחתה השבוע ברוב קולות הצעה להצמיד את שכרם של חברי הכנסת למדד במקום השכר הממוצע במשק וקבעה כי דבר זה לא ייעשה עד שגם שכרם של השופטים ושל נשיא המדינה לא יוצמד למדד.
בהקשר לכך ראוי לציין, כי השכר הממוצע במשק צמח בעשור האחרון ב- 30% לעומת השכר המוצמד למדד ב- 25% בלבד, בחישוב של עשר שנים המדובר הוא בהפרש כספי ניכר.
עלינו לציין כי הדיון בוועדה היה בעקבות המלצה וועדה ציבורית בראשותו של פרופ' חיים לוי, שהמליצה לפני כמה חודשים להצמיד את שכר חברי הכנסת למדד, לאחר שערכה עבודת מחקר משמעותי וערכה השוואות בין שכרם של חברי כנסת הישראלים לחברי פרלמנטים במדינות אחרות.
החלטתה של וועדת הכנסת הינה תמוהה ביותר ואינה מוסיפה כבוד לחברי הכנסת בעיני ציבור הבוחרים.
אנו מודעים אמנם לכך שאין זה בסמכותך להתערב בנושא זה, אך אנו מצפים כי תפעיל את סמכותך המוסרית כדי שוועדת הכנסת תתכנס מחדש בהרכב מלא ותדון בנושא זה בכובד ראש תוך הקשבה לרחשי הציבור.
במקביל, בוחנת אומ"ץ דרכים משפטיות וציבוריות כדי להביא לכך שחברי הכנסת לא יהיו הגוף הקובע את רמת שכרם כיאה לכללי המנהל התקין וטוהר המידות.
 

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.