יומן פעילות - שוטף
אומ"ץ: תלונה נגד השופט מנחם פינקלשטיין
09/06/2015

בפנייה של תנועת אומ"ץ אל נציב קבילות השופטים כותב יו"ר הנהלת התנועה אריה אבנרי:
בכנס עורכי הדין שנערך השבוע באילת  עלתה לדיון, בין השאר, שאלת התנהלותו של מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט  בתקופה שכיהן כפצ"ר ושמו נקשר לפרשת הרפז.
בדיון זה השתתף גם סגן נשיא בית המשפט במחוז המרכז השופט מנחם פינקלשטיין שכיהן בעבר כפצ"ר וביקר בדבריו את חקירתו באזהרה של מנדלבליט לגבי התנהלותו בפרשת הרפז.
עפ"י פרסום בדה מארקר התבטא השופט פינקלשטיין כמפורט להלן:
"בתור שופט לא יכול להתייחס למקרה ספציפי", אמר פינקלשטיין. "אבל יחד עם זה אני לא מתחמק, אני אומר את הדברים והמבין יבין. הפצ"ר הוא היועץ המשפטי של הרמטכ"ל, זה כתוב בחוק. נגיד שהרמטכ"ל קורא לו והפצ"ר אומר 'אני רוצה לחשוב על הדבר הזה'... זה לגיטימי בהחלט. על כזה דבר לא חוקרים חקירה פלילית ובוודאי לא חוקרים באזהרה. יותר מזה אני לא יכול להגיד".
בתשובה לשאלה אם משמעות דבריו היא שהחלטת מנדלבליט לשמור לעצמו את המידע למשך יום הייתה לגיטימית אמר פינקלשטיין: "המשפטנים מבינים שאין בעניין הזה עבירה ועובדה שנגנז התיק על רקע החקירה נגד מנדלבליט, נשאל פינקלשטיין כיצד הוא רואה תפקידו של הפצ"ר, כיועץ משפטי לרמטכ"ל או כנציגו של היועץ המשפטי לממשלה בצבא? "הפצ"ר הוא לא נציג של היועץ המשפטי לממשלה", השיב. "ברור שהיועץ המשפטי לממשלה הוא המנחה המקצועי ועומד בראש מערכת אכיפת הדין בישראל ואף אחד לא גורע מזה, אבל הפצ"ר הוא תפקיד עצמאי".
אומ"ץ סבורה שיש טעם לפגם אם אל למעלה מזה בדבריו של השופט פינקלשטיין ומבקשת שהנושא ייבדק ויוסקו המסקנות המתבקשות.

לדף קודם  /  לראש הדף
 
יומן פעילות
שוטף
שנים קודמות
אומ"ץ התחום החברתי
אומ"ץ התחום הרפואי
אומ"ץ תחום השלטון המקומי
פרוייקט חינוכי
אומ"ץ תקשורתי
עתירות
פסקי דין
אירועים וכנסים
השקת הספר "אומץ לב"
המרכז לחקר השחיתות
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.