הערת אזהרה
שולה, אכזבת אותנו (32)
07/03/2014

היית חייבת לומר בחקירותייך האחרונות במשטרה את האמת, כל האמת ורק את האמת לאחר שבעבר התגלית כשקרנית. לא היה לך מה להפסיד יותר, אבל את החמצת את ההזדמנות המאוחרת שניתנה לך במפתיע. אני נאלץ לסגור את חשבון האשראי שפתחתי לך לפני זמן קצר

                                                            ▪  ▪  ▪
שולה היקרה,

בסוף השבוע הודיעה הפרקליטות המדינה לפרקליטייך שלא ייחתם איתך הסכם של עדת מדינה, מאחר שבמהלך החקירות שנחקרת השבוע במשטרה, לא סיפקת את הסחורה המובטחת שהייתה אמורה להפליל את אולמרט. במקום להביא ראיות חותכות ועובדות מוצקות, הצגת בפני החוקרים כותרות חסרות תכנים חדשים.

לדעת הפרקליטות, המידע שמסרת במשטרה עדיין לא מצדיק את חקירתו מחדש של אולמרט, דחייה בהקראת פסק הדין במשפט הולילנד הצפויה בסוף החודש ועיכוב ההכרעה בבית המשפט העליון בערעור על שני זיכוייו בפרשות טלנסקי וראשונטורס.

צר לי מאוד על שכך התגלגלו פני הדברים, וזאת רק משום שלא השכלת להבין שרף הציפיות ממך הינו גבוה, ואת היית חייבת לספר הרבה יותר ולאשש את דברייך בהוכחות שאינן ניתנות לסתירה.

לפני חודש ימים פניתי אלייך במכתב פומבי שכותרתו הייתה: "זקן, אולמרט עובד עליך", בבקשה שתתעשתי, תפקחי את עינייך ותביני שאהוד, האיש שהגדרת אותו כ'מפעל חייך', אינו אלא נוכל שניצל לאורך כל השנים את העובדה שהיית גרופי שלו, מעין שפחה חרופה שלעולם לא תמעל באמונו ולא תחשוף את מעלליו הפליליים.

הצעתי לך להתעשת ולפצות את פיך אחרי שהפנמת באיחור רב שלמעשה עתה, בשלב ההכרעה הסופי של משפט הולילנד, אולמרט מוכר אותך כדי למלט את עצמו מהרשעה פלילית בקבלת שוחד שמשמעותה הרשעה בקלון וכניסה לכלא.

למגה-מושחת אולמרט אין בעיה מצפונית שאת תינמקי בכלא במקומו. הרגלת אותו לאורך השנים שאת שוכבת למענו על גדרות ומשמשת שק החבטות שלו.

התרת הנדר
הייתי מודע היטב לכך שאת כבולה בנדר שנתת בשעתו לאביך המנוח על ערש דווי בנוכחות אולמרט, שלעולם לא תסגירי אותו ולא תלשיני על מעלליו הפליליים. כאשר פרסמתי בשעתו לראשונה את דבר קיומו של נדר זה, רבים הרימו גבות וסברו שהמדובר בספין, אבל המקור שלי, שלעולם לא תנחשי מיהו, היה מוצק.

שמחתי להיווכח שכעבור זמן קצר ביטלת את הנדר בטקס הלכתי שנערך בבית כנסת ירושלמי, ומכאן ואילך הפכת לאדם חופשי ובלתי תלוי ואינך יותר שפחה חרופה של אהוד.

גם בנך נדב הוכיח בגרות כאשר פרסם לאחר מכן פוסט בפייסבוק שהיה מופנה לאולמרט, וממנו ניתן היה להבין שנוצרה חזית משפחתית נגד אולמרט כדי להגן על כבוד המשפחה ולקטוע באיחור רב את היותך שק החבטות של אולמרט.

הגדלת הנסתר על הנגלה 
שולה, רשמתי לעצמי בסיפוק את דברי האזהרה שאמרת בפומבי: "אם אפצה את פי, אולמרט ייכנס לכלא". כידוע לך, אני מלווה את פעילותו העבריינית הבלתי פוסקת של "מפעל חייך" מזה ארבעים שנה בכלי התקשורת. בשני תריסר השנים האחרונות אני עושה זאת במסגרת ציבורית בגופים הנאבקים נגד השחיתות הציבורית - עמותת אמיתי ויורשתה, תנועת אומ"ץ.

לאורך תקופה ממושכת זו עבדת לצדו של אולמרט במשרד הפרקליטים הירושלמי, כחבר כנסת, כראש עיריית ירושלים, כשר בממשלה וכראש הממשלה, וסייעת לו לחפות על עבירותיו ולטשטשן בעת הצורך. רוב העבירות הללו מוכרות לי ותיעדתי אותן בספרי "זעקי ארץ מושחתת".

בימים האחרונים מימשת את איומך והתחלת לספר לחוקרי המשטרה את מה שסייעת לאהוד להסתיר עד כה. לא היית צריכה להסתפק בסיפורים כלליים ובמתן עדות חלבית בלבד. היית צריכה להרחיב את היריעה. חוקרי המשטרה רצו לדעת הכל על אולמרט, האיש המתוחכם והערמומי שהצליח להערים עליהם בחקירותיו ולשבש אותן לאחר מכן.

שולה, למה לא סיפרת להם כיצד ביקש אולמרט באמצעותך מדכנר שוחד של מאות אלפי שקלים עבור אחיו יוסי שנמלט לארה"ב אחרי שהסתבך כאן בחובות תמורת מתן אישורים לפרויקט הולילנד. במהלך המשפט לא הייתה לאולמרט בעיה להתנער מאחיו, להשליכו לכלבים ולהציגו כפוחז בגלל שהודה בחקירת המשטרה שקיבל כספים.

למה המשכת להסתיר מהם שאולמרט ידע היטב שהוא מוליך שולל ארגונים מקומיים של מוכי-גורל, שמהם דרש לממן באמצעות משרד ראשונטורס את טיסותיו וטיסות בני משפחתו במחלקות ראשונות, מבלי שטרח לגלות שהוא קיבל למעשה מימון כפול לטיסות אלה.

את שילמת למעשה את המחיר והורשעת בבית המשפט בפרשת ראשונטורס אחרי שלקחת על עצמך את האשמה של מסעות התענוגות של משפחת אולמרט מכספי נכים ומוגבלים.

כמובן שפסחת ולא סיפרת לחוקרים על חלקו של אולמרט בפרשת השחיתות הגדולה ברשות המיסים, כאשר כיהן כשר האוצר, על הלוואות בסך מיליוני שקלים שקיבל מאילי הון שהוא דאג להם על חשבון הקופה הציבורית ולא טרח להחזירן.

לא התמקדת גם בקשרים המיוחדים שהיו לאולמרט השקרן עם עורך הדין אורי מסר, שהיה בעבר שותף במשרד הפרקליטים שבו עבדת גם את. למרבה הצער, לא חשפת את היקף כספי השוחד שמסר החזיק עבור אולמרט אחרי שעזב את המשרד והחל בקריירה פוליטית כחבר כנסת, ראש עיריית ירושלים ושר בשורה של משרדים. וגם לא סיפרת לחוקרים אלו שירותים ממלכתיים העניק אולמרט השר ללקוחותיו של מסר, רק מיעוטם נחשפו, ומה היה התגמול שלו.

שולה, ידוע לך היטב וגם לי ברוב עוונותיי - אהוד לא עשה דבר לשם שמיים אלא למען הכיסים העמוקים שלו. חבל שלא חשפת את רשימת הקונים של ציורי רעייתו עליזה ששילמו עבורם מחירים גבוהים פי כמה ממחירם הריאלי. מין סוג של שוחד. מן הסתם יש לך את הרשימה.

למה לא הפקדת בידי חוקרי המשטרה את רשימת אילי ההון שהעניקו לאולמרט מתנות יקרות, שעונים, עטים, עניבות וסיגרים. אלה לא היו מתנות של תשומת לב אלא של קח ותן.

אין לי ספק שיש לך מידע על חשבונות בנק סמויים בחו"ל. היית צריכה לחשוף אותם ולא לחשוש מידו הארוכה של אולמרט. לא יבולע לך כל רע. הרי יש ברשותך מסמכים, יומנים והקלטות. למה היססת ברגע האחרון ולא מסרת אותם לחוקרי המשטרה?

מה עוד שכחת לחשוף 
הזמן קצר והמלאכה מרובה, ושעון החול המשפטי בפרשת הולילנד הולך ואוזל. זו עת נקם ושילם באיש השפל שניצל אותך וגורלך לא נגע לו. למעשה, יכולת לספר על עשרות רבות של עבירות פליליות שביצע אולמרט, חלקן בשותפות פעילה שלך. על רוב העבירות הללו חלה, אמנם, התיישנות, אבל חובה לתעד אותן לדיראון עולם במסגרת לימוד תולדות השחיתות השלטונית במדינה שאולמרט הוא אחד מקברניטיה הבולטים.

מדוע שכחת לספר למשטרה כיצד שיבשתם בלשכה את חקירת צוות משרד מבקר המדינה בראשותו של ניצב (בדימוס) יעקב בורובסקי. אנשי הצוות באו ללשכה כדי לגבות עדות מאולמרט בכמה פרשות שחיתות שנבדקו על-ידי המבקר. אמרתם לצוות שאתם מעדיפים שאת הקלטת החקירה ותמלילה תבצעו אתם במקומם והם הסכימו. אחרי זמן מה, כשביקש מבקר המדינה לקבל לידיו את תמלול החקירה, הודעתם לו שההקלטה לא יצאה לפועל בגלל קלקול במכשיר. המשטרה הייתה שמחה לדעת אם הייתה הוראה מגבוה לנסות לשבש את בדיקת המבקר ומי נתן אותה.

לא גילית לחוקרים מדוע ביצעת בלשכה האזנות סתר לשיחות של אולמרט ללא ידיעתו. מה רצית לדעת בדיוק על אהוד שלא ידעת קודם? אחרי שהמשטרה המליצה להעמיד אותך לדין בפרשה זו, אהוד שינה כיוון וטען שידע על ההקלטות הללו. גלי למה הוא עשה זאת.

האמת על הקשר עם דכנר
לסיום אני רוצה לומר כמה מילים על ה"רומן" המדומה שהיה לך, כביכול, עם עד המדינה שמואל דכנר המנוח. בבית המשפט פיזרת רמזים עבים על קיומה של חברות עמוקה בינך לבין עד המדינה. בדרך זו רצית להימלט מהרשעה בקבלת שוחד מדכנר בטענה שכספים גדולים במזומן, מתנות יקרות-ערך ותכשיטים הם לא שוחד אלא שי מחבר קרוב.

שולה, את ואני יודעים שלא היו לך יחסים אינטימיים עם דכנר, ואין צורך לפרט. את יודעת גם שחלק קטן מהכספים הופקדו בחשבונות בנק של בני משפחתך וחלקם הגדול הועבר לאולמרט שדאג להסתירם.

למען כבוד משפחתו של המנוח דכנר, ולמען כבודה של משפחתך שהייתה בסוד ה"רומן" המדומה, היית צריכה לחשוף בפני חוקרי המשטרה את האמת לאמיתה. אם היית עושה כך, היית מוזמנת לעלות מחדש על דוכן העדים במשפט הולילנד כדי לסתור את גרסתך הקודמת, וכך היית מחזירה לעצמך חלק מכבודך האבוד.

היית חייבת לומר את האמת, כל האמת ורק את האמת לאחר שבעבר התגלית כשקרנית. לא היה לך מה להפסיד יותר, אבל את החמצת את ההזדמנות המאוחרת שניתנה לך במפתיע. מאחר שלא עשית כן, את תשאי על מצחך אות קלון מוסרי בתחום של צנעת הפרט.

כמה מילים לסיום 
בעקבות הודעת הפרקליטות הביעו פרקליטייך תמיהה על קבלת ההחלטה החפוזה, והביעו את התקווה שהמצב ישתנה בעתיד ובכל זאת ייחתם ההסכם איתך.

אני התחלתי לאבד את התקווה שאולמרט ייתן את הדין על העבירות הפליליות שביצע בידיעתך, ואני נאלץ לסגור את חשבון האשראי שפתחתי לך לפני זמן קצר.

צר לי על כך ש"מפעל חייך" אולמרט לא פושט את הרגל ועלול להמשיך לבעוט.

בכל מקרה, אם הוא ינסה לנקום בך, נסייע לך.

לדף קודם  /  לראש הדף
 
חברים כותבים
הספדים לאריה אבנרי
מאמרים
דוח שבועי - מאת אריה אבנרי
ספרים
שלח לחבר הדפס מפת אתר
English שאלות קישורים
office@ometz.org.il פקס 03-5600469 טלפון 03-5605588 דרך בגין 44, תל-אביב, מיקוד 6618360
אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף. על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.
עורכת האתר: מיכל אדר, דוברת תנועת אומ"ץ.
© כל הזכויות שמורות לתנועת אומ"ץ.